خانه / جاذبه های گردشگری ویتنام / بهترین جزایر ویتنامی

بهترین جزایر ویتنامی

ویتنام دارای جزایز بسیار زیادی می باشد که هر کدام دارای زیبایی های خاص خود می باشند که هر گردشگری و مسافری را مات و مبهوت خود مس کند و باید حتما تجربه سفر به جزایر ویتنام را داشته باشد.

یکی از بهترین جزایر ویتنامی که در شمال این کشور قرار گرفته است جزیره کوتو می باشد. این جزیره برای گردشگران محلی بسیار محبوب بوده اما برای خارجی ها اغلب ناشناخته باقی مانده است. این مکان که با سواحل خیره کننده ای که توسط آب های فیروزه ای محصور شده اند دارای برخی از سازه های سنگی متفاوت در خود می باشد. در حالی که ساحل ون چای یک نقطه دوست داشتنی برای افرادی است که می خواهند استراحت کنند، مسافران ماجراجو ترجیح می دهند صخره نوردی یا پیاده روی در جزیره را تجربه نمایند. در این جزیره تعداد زیادی از گزینه های مختلف برای اقامت و غذاخوری وجود داشته به طوری که می توانید با هر بودجه ای آن را تجربه نمایید. جزیره کوتو محلی اسان و محبوب برای دیدن مجموعه های بادرنکردنی از طبیعت است.

بهترین جزایر ویتنامی

فوکوی

فوکوی به طور بالقوه توسعه نیافته و دست نخورده است به طوری که عمده آن را روستاهای ماهیگیران محلی تشکیل داده اند. به همین ترتیب اینجا یکی از جزایر ویتنام می باشد که به دلیل کمتر بودن تعداد گردشگران آن بسیار لذت بخش است. در این جزیره مکان هایی با تپه های شنی وجود داشته که شما می توانید از بالای ان به دیدن مناظر کم نظیر بپردازید. همانطور که اکثر جزیره دست نخورده باقی مانده و توریست کمی در آن وجود دارد بنابراین شما می توانید یک ساحل بسیار خلوت را تجربه نمایید. از طرف دیگر می توانید به وسیله یک قایق به جزیره های خالی از سکنه اطراف نیز سفر نمایید.

جزیره توان چاو

در فاصله ۸ کیلومتری از خلیج هالانگ و همچنین دروازه شهر هالونگ، جزیره توان چاو قرار گرفته که فعالیت های سرگرم کننده ای را در اختیار شما قرار داده و همچنین محل مناسبی برای استراحت می باشد. با بسیاری از هتل های متنوع، استراحتگاه ها و همچنین ویلاهای مدرن برای اقامت خود و از طرف دیگر با گزینه های متنوعی برای غذاخوری که در این جزیره وجود دارند شما هرگز از ان خسته نخواهید شد. اگرچه که برخی از قسمت های آن مصنوعی بوده و به دست بشر ساخته شده است اما ساحل ان محل مناسبی برای آفتاب گرفتن و ورزش های آبی همانند جت اسکی و قایرانی می باشد. همه چیز در اینجا قابل تصور و قابل دسترس می باشند. بازدیدکنندگان خوش شانس می توانند از صخره نوردی، ماهیگیری در دریای عمیق و همچنین نمایش هنرهای رزمی لذت ببرند. فقط با یک سفر کوتاه از خلیج هالانگ می توانید در یکی از بهترین جزایر ویتنام برای عطیلات ایده آل خود اقامت نمایید.

جزیره بینه با

جزیره بینه با کاملا پر زرق و برق بوده و در فاصله ۲۰ کیلومتری از سرزمین اصلی قرار گرفته است. دسترسی به آن نسبتا آسان بوده و به عنوان جزیره لابستر نیز شناخته می شود زیرا شما می توانید انواع بزرگی از لابستر را در اینجا پیدا کرده و طعم آن را امتحان نمایید. در حال که بخش مسکونی بینه با مجموعه ای از ساختمان های به هم چسبیده می باشد، هنوز هم بسیاری از منزوی و بکر در این جزیره وجود داشته که فاصله زیادی با بخش مسکونی ندارند. دو ساحل دوست داشتنی در این جزیره وجود داشته که آب های زیبا در مرز ساحل و دریا دیده می شوند. از طرف دیگر صخره هایی در اطراف جزیره وجود داشته که مکانی بسیار مناسب برای غواصی به شمار می روند. بینه با قطعا یکی از بهترین جزایر ویتنام به حساب می آید.

جزایر چم

جزایر چم فقط پانزده کیلومتر از هوی آن (Hoi An) فاصله داشته و برای افرادی می باشد که می خواهند از شهر خارج شده و به ساحل رسیده و از آن لذت ببرند. تعداد زیادی از بازدیدکنندگان برای شنا کردن و یا غواصی خود را به این جزایر می رسانند. با توجه به اکوسیستم زیر آب فوق العاده در این منطقه، تعداد زیادی از موجودات وجود داشته که می توانید آن ها را مشاهده کنید. با توجه به اینکه بسیاری از جزایر قابلیت دسترسی را ندارند اما به دلیل رشد تعداد گردشگران، اقامتگاه ها و استراحتگاله ها به سرعت در حال گسترش می باشند. البته که جذابیت این جزایر ویتنام همچنان باقی مانده است.

بهترین جزایر ویتنامی

جزایر کون دائو

جزایر کون دائو از شانزده جزیره تشکیل شده که از سرزمین اصلی دور مانده اند. این جزایر زیبایی های بسیاری داشته و در واقع به صورت یک پارک ملی می باشد. زیرا که دولت ویتنام تلاش می کند تا بتواند محیط زیست بی نظیر آن را حفظ نماید. در حالی که این جزایر ویتنام در زمانی به عنوان محلی برای زندانیان سیاسی مورد استفاده قرار می گرفته است، اما امروزه گردشگران برای لذت بردن از مناظر زیبا، سواحل خیره کننده و صخره های مرجانی اینجا حضور پیدا می کنند. جنگل های گرمسیری اکثر سطوح جزایر را پوشانده و تعداد بسیاری از تپه ها و مسیرهای پیاده روی در ان ها وجود دارند. این جزایر محل مناسبی برای افرادی است که قصد استراحت و آرامش دارند. از طرف دیگر چندین سایت جالب تاریخی و عبادتگاه هایی وجود داشته و همچنین بسیاری از نقاط هستند که می توانید حیات وحش را در آن ها مشاهده نمایید. با امکان غواصی در آب های شفاف و همچنین آب و هوای لذت بخش به راحتی می توان گفت که جزایر کون دائو همه چیز را در خود دارد.

جزیره کت با

بزرگترین جزیره در مجمع الجزایری به همین نام، جزیره کت با می باشد که در حوالی خلیج هالانگ (Ha Long Bay) قرار گرفته است. حدود نیمی از آن توسط یک پارک ملی پوشیده شده است. با توجه به افزایش جمعیت و تعداد توریست ها، شهر اصلی جزیره در حال حضر پر شد از هتل های بتنی بی روح در ان هرچند که همچنان بیشتر بخش های جزیره دست نخورده باقی مانده است. جنگل ها و صخره های بی نظیری را می توان در جزیره کت با مشاهده نمود. همچنین برخی از سواحل کوچک لذت بخش و روستاهای ماهیگیری محلی نیز در آن پراکنده شده اند. در میان سنگ های آهکی که در این جزیره وجود دارند برخی از غارهای جذاب و آبشارهای زیبا شکل گرفته اند.

درباره ی

مطلب پیشنهادی

درباره ی شهر هانوی چقدر می دانید

در این مطلب از وبسایت تور ویتنام به بررسی ویژگی های شهر های توریستی ویتنام …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.