خانه / جاذبه های گردشگری ویتنام / آشنایی با موی نه در ویتنام

آشنایی با موی نه در ویتنام

همان طور که در بالا هم گفتیم موی نه در ویتنام به گوهرها پسله نیز نامدار است و همین خود دلیلی است برای ماجراجویان که بخواهند به این ناحیه سفر کنند و تجربیات بی نظیری را بدست بیاورند. به گفته یک آفاق پویی حرفه ای به نام سارا فانک فراوانی از کسانی که به ویتنام سفر می کنند اغلب موی نه را سركشی نمی کنند و همین خود دلیلی است و به نظر من این كسان علاوه ضرر می کنند چرا که منطقه ای بیش جذاب و دیدنی را است دست می دهند. در ادامه در مطلب جاذبه های گردشگری ویتنام در مورد آشنایی با موی نه در ویتنام بیشتر صحبت کنیم.

آشنایی با موی نه در ویتنام

وی در امتداد آروین ی سفر خودش به این منطقه می گوید که زمانی که میل گرفتم که موی نه برم در گوگل رسیدگی کردم و دانا شدم که برای رسیدن به این منطقه باید از شهر هو چی مینح سفری کوتاه داشته باشم که با هواپیما) و راننده خلبان ناخدا ۵ ساعت طول می کشید.

منطقه موی نه جنجال متجاوز اندکی دارد و همین خود دلیلی شده است تا این منطقه از فراغ بال و راحتی بی نظیری بهره مند باشد، به طوری که درك می کنید در بهشت قرار رنجیده اید. موی نه فقط یک ناحیه از تپه های ماسه ای ندارد، بلکه دو ناحیه است که کاملا حس و تجربه متفاوتی دارد. معادن آهن زیاد عتیقه در این منطقه وجود دارد که در طول صدها سال و نو در این ناحیه به وجود آمده اند. در این ناحیه تپه های سفید وجود دارد که از عاج فیل به وجود آمده اند و هم بحیره هایی از گل های لبلاب توانسته روح تازه ای به این ناحیه ببخشد.

در این بحیره ها می توانید با موتوهای چهارچرخه ای بچرخید و در بین گل های لبلاب در این ناحیه گشت بزنید و لذت ببرید. در معادل ناراحتی تپه سفید، تپه قرمز نیز نقطه ای عالی برای تماشای غروب خورشید در کنار کسی است که دوستش دارید. این تپه های آتشی و سركش صحرا شکل می باشند. اگر بدنبال کمی تفریح هستید، یک سورتمه دربست کنید و از تپه های آرام به بن سر بخورید. منطقه ای در موی نه وجود دارد که برای پیاده روی زیاد كم بها است که به آن فیریم استیم (Fairt Steam) نیز می گویند.

آشنایی با موی نه در ویتنام

در این منطقه نهری وجود دارد که کسانی که می خواهند در آن پیاده روی کنند تا قوزک پایشان در آب است و در طول مسیر دست فروش هایی را که در لبالب جنگل های هستند را ملاحظه خواهند کرد. این نهر در عاقبت به رد کنیون (Red Canyon)  ختم می شود که گاز پینه شگفت انگیزی از رنگهای روشن است. به بالاترین نقطه این تپه بروید، پیک نیکی داشته باشید و از پرده تصویر آن لذت ببرید.

بهترین غذای آبی در ویتنام

نکته ی برجسته ی دیگری که موی نه در ویتنام دارا هست غذاهای دریایی آن است که در چشمداشت با چشم اندازها زیبای این ناحیه می باشد. شاید بتوان گفت که سرد شیرین و ترین ماهی تمام عمرتان را در موی نه می توانید میل کنید، به گفته ی سارا فانک سیاحت که لقب جواهرات پسله را به موی نه داده است با توجه به این که به بیش از ۴۰ کشور در دنیا سفر کرده ام، اما خوش طعم ترین ماهی را در بین تمام این کشورها در موی نه ویتنام خوردم.

گزینش یک مکان می تواند سهل میسر بی رنج باشد چون همه آنها با صندلیهای پلاستیکی و میزهای پراکنده و نامرتب زیر یک سقف نازک، شبیه به هم هستند. حكماً که تمرکز آنها بر اساس کیفیت غذاست نه محیط فانتزیشان.

در ظاهر اصل اگر به رستورانی می روید که فضایی زیبا دارد گمان تردید اینکه غذایی با کیفیت ته تر بخورید وجود دارد چون طعام ها و اشربه را برای گردشگران تهیه می کنند و علاوه براین قیمت بیشتری خواهند داشت. در ابتدایی شب اقامتم، به یک مهمانخانه زیبا در فضای باز با موزیک زنده رفتم و یک غذای بیش بد خوردم. برای پشتگرمی از صرف شام در تاپ :صفت عالی مکان، از دو محلی درباره مهمانخانه مورد هوس شان پرسیدم و هر دو یک جواب داشتند: توان تائو ۱۸۰ (Tuan Thao 180) در ابتدای ورود به این رستوران، یک بانوی باردار با لبخندی برلب به من گفت که یک ماهی از مخزن قدرت و کنم.

آشنایی با موی نه در ویتنام

در حدود ۲۰ مخزن برای غلبه وجود داشت که هر کدام با ماهی های الوان و صدفهای تازه صید پر شده بوند. او ماهی خال قرمز با سس ماده منفجره نمودار سیر و فلفل را مراد کرد.

چطور می توانستم نه بگویم. بطرز باورنکردنی مزه دار شده بود. فر جلال ماهی قرمز بسیار زیبا بود و من تقریبا از بیرون آوردنش از آب و قرار دادنش بر روی آتش پیچ درپیچ احساس گناه کردم. ولی با ابتدایی گاز همه درك گناهم از بین رفت. این كامل بلوز ركابی ماهی بود که تا بحال منزجر بودم. نمونه سیر و فلفل مکمل تردی ماهی بود که فکر نمی کردم امکان پذیر باشد.

طعم و مزه اش بهتر از آن چیزی بود که در مطعم میشلین استار (Michelin-Star) آزمون کرده بودم. در حقیقت چندانكه خیال انگیز بود که روز بعد هم برای میانه روز برگشتم و دوباره همان غذا را سفارش دادم. تنها ماهی قرمز طعم دار شده نبود که علاوه لذیذ بود بلکه مزه میگوی کبابی و صدف با سیر و کره و ترخون و ) نیز بی نظیر بوند. و در آخر اینکه وقتی از موی نه دیدن می کنید حتما باید غذای دریازی و بری تازه ای در رستورانی مثل این میل نمایید.

درباره ی شایان خداوردی

مطلب پیشنهادی

زیباترین مناطق دیدنی ویتنام

زیباترین مناطق دیدنی ویتنام

کشور ویتنام یک جمهوری سوسیالیستی است که به خاطر جنگش با آمریکا بسیار معروف شده …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *