خانه / جاذبه های گردشگری ویتنام / همه چیز در مورد بازار باک ویتنام

همه چیز در مورد بازار باک ویتنام

بازار باک های ویتنام یکی از مشهورترین بازارهای محلی در استان لائو کای و روستای باک ها است که تمام فروشندگان آن خانم هسستند. در این بازارگه که به یکشنبه تیمچه باکی ها نامور است صنایع دستی متنوعی به فروش می رسد و به عبارتی بزرگترین تیمچه بومی شمال ویتنام است. در ادامه در مورد جاذبه های گردشگری ویتنام در مورد همه چیز در مورد بازار باک ویتنام  بیشتر صحبت می کنیم.

اجناسی چون كالا خانوادگی اهل خانه شوهردار خانه پرورد و بازاری و پوشاک و حیواناتی چون گاو نیز در این تیمچه خرید و فروش می شوند. فروشندگان این خریدوفروش همه لباس های سنتی به تن دارند و لذت خرید را برایتان دوچندان می کند.

بازار باک های  ویتنام هر یکشنبه از ساعت ۷:۳۰ تا ۸:۰۰ صبح کار خود را آغاز می کند و مردم محلی صبح های خیلی زود به محل انجام راسته باک می روند. این مکان حدود ۸۰۰ متر از سطح دریا مرجح است و در اغلب روزهای سال هوای این ناحیه خنک است. مردم بومی روز را با صبحانه ای متشکل از برنج، سوپ و امتعه شربت آغاز می کنند و تا تاریکی هوا به سعی خود بقا می دهند.

وقتی در خریدوفروش راه می روید محلی ها به زبان انگلیسی می گویند You Buy Something!توجه داشته باشید زمانی که کالایی نظر شما را به خود جلب کرد وارد پروسه چانه زنی شوید تا بتوانید با قیمت مناسب تری حاصل را بیع نمایید.

زمانی که وارد این بازار می شوید فدا زاید از خریداران را بینایی دیدار می کنید که توریست هستند و در حال خرید و صحبت با خانم های طرف معامله ی ویتنامی هستند. در این بازارگاه کیوسک هایی وجود دارد که خرده فروشی می کنند کسانی که این فروشگاه ها را موسسه می کنند مردمی از قئم کین هستند که یک گروه قومی که در شمال ویتنام است. جالب است بدانید که مردم کین ۸۰ درصد از شلوغ ویتنام را تشکیل داده اند. این مردم با راه اندازی لوكس فروشی های خرده فروشی در بازارگاه باک توانسته اند گردشگران كثرت را به سمت خود بکشانند طوری که بیشتر مشتریان شان را توریست ها تشکیل می دهد.

بازار باک های ویتنام به طور کلی به ۷ بخش متنوع پراكندگی می شوند و هر کدام مختص به فروش اقلام مختلفی نظیر بخش مخصوص، به قطعه لخت و بافتنی ها و لباس های محلی، بازارگه مواد غذایی، ناحیه فروش اسب،بازار خرید و فروش حیوانات یكسان مثل مرغ، جوجه، خوک و …، بخش كافه و فروش غذاهای محلی، بازار ماكیان و صنایع دستی نوع به نوع و همگون می باشند.

امکانات باک

این رسته فقط یک روز در هفته باز است و به همین خاطر امکانات زیادی را برای مراجعه کننده گان خود مرتب نیاورده است. اما سایبان های دایمی را نصب شده در این بازارگه که در مواقعی که هوا بارانی است خریدارا بتوانند به زیر آن ها پناه ببرند. همینطور نیمکت های چوبی هم در این بازار وجود دارد تا زمانی که خسته شدید می توانید بر روی آن ها بنشینید یا اگر از خریدوفروش غذا تهیه کردید باید غذای تان را سرپا بخورید یا روی همین نیمکت ها بنشینید.

متاسفانه هیچ امکاناتی برای معلولان جسمی در این بازارگاه وجود ندارد براین اساس موعظه می کنیم اگر از عزیزان افلیج هستید از قبل برای این تم تدبیری بیندیشید.نکاتی که باید در ضمن ملاقات از بازار باک های ویتنام آبرو کنید!

زمانی که به تیمچه باک های ویتنام می روید قطعا دوست دارید که محلی های تیمچه و اقمشه و کلیه محویات راسته عکس بگیرید اما باید به چند نکته ی که در زیر به آن ها اشاره می کنیم توجه داشته باشید.هرگز به افزار فروشندگان دست نزنید و بدون هیچ سوال و جوابی تنها عکس مورد نظرتان را بگیرید، شاید اگر به امتعه فروشندگان دست بزنید باعث دلخوری آن ها شوید.

قسمت جذاب رسته باک ها برای اکثر گردشگران، بخش خوراکی های و غذا فروشی هایی است که در این بازارگه وجود دارد. در واقع شما می توانید یک غذای نمكین و بی نمك محلی را با قیمت زیاد ارزان بخرید، روی یکی از نیمکت های چوبی بنشینید و در حالی که با مردم بومی هم صحبت شده اید، یک سوپ نمكین و بی نمك را صرف کنید. علاوه براین پند می کنیم که قهوه سنتی ویتنام را نیز از این بازارگاه تهیه کنید که علاوه بنام و خوش طعم است.

به دلیل محل قرارگیری راسته اكثر روزهای سال، در بازارچه باک ها، آب و سماوی سرد را تجربه  خواهید کرد؛ از همین رو سعی کنید که لباس كم قیمت و چتری معشوق خودتان ببرید.

به یک راسته محلی آمده اید پس امید نداشته باشید با بانک و یا اسباب خودپرداز بین شوید. باید به شان کافی پول نقد با خود به همنشین داشته باشید.خوراکی هایی در این تیمچه یافت می شود که برای گردشگران بسیار عجیب هستند و خریدار ها هم نمی توانند تشریح دهند که آن ها چه هستند.

در نواحی این بازارگاه کوتاه کردن مو نیز رواج دارد. اگر دوست داشته باشید می توانید در عرض چند دقیقه روی صندلی یک آرایشگر محلی بنشینید تا موهای تان را کوتاه کند.بعضی از فروشندگان بانوی این سوق و میدان معامله کودکان خود را به پشت شان می بندند و کار می کنند.

درباره ی

مطلب پیشنهادی

درباره ی شهر هانوی چقدر می دانید

در این مطلب از وبسایت تور ویتنام به بررسی ویژگی های شهر های توریستی ویتنام …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.