خانه / راهنمای سفر به ویتنام / آشنایی با فستیوال های ویتنام

آشنایی با فستیوال های ویتنام

کشور ویتنام دارای جاذبه های گردشگری بسیار زیادی می باشد و فستیوال های ویتنام یکی از این جاذبه های دیدنی ویتنام می باشد که طرفداران خودش را دارد. بیشترین فستیوال‌ها در فصل ربیع برگزار می‌شوند و پس از آن، خریف و دنیا اولی فصل جنجال سال است. یكی از فستیوال‌هایی كه بساكه به خاطر شما نیز مشغول كننده و خسته كننده دیدنی بیننده پروا باشد، تت است: در زمان برگزاری این بزم بخش اعظم ناحیه و بحر ویتنام به مدت یك هفته تعطیل است و سرویس‌های حمل و نقل بوم زاد كه در تعطیلات خدمت ها ورودیه و حاصل عوارض(سفر به خارج) محل خروج و نمایش می‌دهند در اوج هجوم كار خود هستند. پروازهای بین المللی نیز پر از مسافران ویتنامی بی حركت دیگر كشورها هستند كه به وطن خود باز می‌گردند.فستیوال های ویتنامی که ریشه در آداب و سوم چینی ها دارند. در ادامه در راهنمای سفر به ویتنام در مورد آشنایی با فستیوال های ویتنام بیشتر صحبت خواهیم کرد.

آشنایی با فستیوال های ویتنام

بسیاری از فستیوال‌های ویتنامی ذات در ملك چین دارند كه در گذر قرن‌ها رنگ و بوی خاص خود را یافته‌اند، اما در عین حال اقلیت‌های نوع به نوع و همگون نیز جشن‌ها و مراسم خاص خود را دارند. اقلیت‌های قومی نیز هر ساله آیین‌هایی كه به كاشت، فهم مرحله یا یغما مفت نامربوط و موثق است و شعایر شكوهمند تعظیم مرگ یا ظهور و را برگزار می‌كنند.

پیروان طلاپوشی كائو دای (Cao Dai) فستیوال‌های خاص خود را دارند و جوامع نصرانی و ملحد در تماماً ویتنام نیز جشن‌های ابهت دایر می‌دارند. كریسمس به‌عنوان آیینی متقی و خاص مومنان مسیحی نهان می‌شود، اما به اعاده گاه و برای همه‌ی كسان ویتنام در حال تبدل شدن به بهانه‌ای درعوض جهت بیع و مهمانی‌ست و در روزگار كریسمس می‌توان پاپانوئل‌های ساكسیفون نواز را نظر كرد كه جلوی ورودی مراكز ابتیاع به مشتریان خوشامد می‌گویند.

اغلب فستیوال‌ها بر مبنای محاسبه قمری برگزار می‌‌شوند، كه از این وضع گنجایش نیز به قاعده چینی‌ (تقویم كفتر فاخته با صورت‌های سمایی دربردارنده 12 نشان به شكل جانوران) مثل است. مهم‌ترین زمان‌های ماه حمام (كه 29 یا 30 روز دارند) روزهای ماه تمام (روز اول) و ماه نو (روز چهاردهم یا پانزدهم) هر ماه است.

فستیوال‌ها اغلب در این دو روز برگزار‌ می‌شوند كه نزد بوداییان نیز ابهت زیادی دارند، زیرا شهروند و بیگانگان تذهیب بودایی در این دهر باید در پاگوداهای خود (معابد بودایی) به پرستش بپردازند و از آشامیدن عضله خویشتنداری كنند. در حال پرداخته در هوی آن جشنواره‌ی ماه نو برگزار می‌گردد، ورود اتومبیل‌ها به بخش مركزی شهر غیرشرعی ناروا می‌شود و در این ناحیه بازی‌های محلی، پایکوبی و نوا آرامش در نور فانوس‌های ابریشم ابریشمی ایفا به جریان انداختن می‌شود.

آشنایی با فستیوال های ویتنام

همه‌ی تقویم‌های ویتنامی هم ماه‌ها و تاریخ‌های كفتر فاخته را نشان می‌دهند و هم تاریخ‌های میلادی، اما بهتر است راجع به حساب استظهار یافتن از تاریخچه و هوا بخار اجرا ادا فستیوال‌ها از كسان بوم زاد در این قاعده پرسش شود.

در سنت ویتنامی جشنواره‌های گوناگون و تلون بود دارد. گاه هدف این جشنواره‌ها بسیار مشكل و صرفا بی منتها به سرگرم روی دست ماندن نفر ابوالبشر و جانور است و گاه به آیین‌هایی پرمعنا از باب گرامیداشت بنیان‌گذاران و قهرمانان ناحیه و بحر یا حرمت مناسبت‌های مهم بدل می‌شوند. در فستیوال‌های ویتنام دو فعالیت واقعی اساسی اجرا می‌شود: مراسم آیینی و برنامه‌های سرگرم‌كننده.

 

 

درباره ی

مطلب پیشنهادی

درباره ی شهر هانوی چقدر می دانید

در این مطلب از وبسایت تور ویتنام به بررسی ویژگی های شهر های توریستی ویتنام …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.