خانه / راهنمای سفر به ویتنام / در سفر کوتاه به ویتنام چه باید بدانیم!

در سفر کوتاه به ویتنام چه باید بدانیم!

ویتنام  یک کشور باریک و طولانی است که در بین دریای چین جنوبی و مرزهای لائوس و کامبوج قرار گرفته است. ویتنام سرزمین مناظر قابل توجه از تراس‌های خشنود برنج و کوه‌های جنگلی در شمال تا دره‌های زیبا از ارتفاعات مرکزی پندنیوش دلتاهای حاصلخیز مستور سواحل زیبا در جنوب. با جاذبه‌های فراوان گردشگری از شهرهای مدرن پررونق تا شهرهای استعماری، استراحتگاه های ساحلی، روستاهای سنتی، مکان‌های باستان شناسی و جزایر بی‌نظیر پدید آمده است. در ادامه با سایت تور ویتنام همراه باشید.

سفر کوتاه به ویتنام (2)

بهترین زمان سفر به ویتنام

ویتنام کشوری است در جنوب شرقی آسیا و پایتخت آن هانوی است که این لیل ها به یکی از مقاصد معروف توریستی تبدیل شده است. سفر ی کوتاه به ویتنام به عوامل مختلفی بستگی دارد.

ویتنام کشور اقوام رنگارنگ، خالی از مردم خونگرم و مجموعه ایا از جاذبه های فرهنگی است که بازدیدنماینده ها را به خود جذب می نماید. بهترین زمان سفر به ویتنام به عوامل گوناگونی بستگی دارد که خبرنگاران به ضمیر اول شخص جمع یاری می نماید تا بهترین موقعیت برای این سفر پیدا کنید.

بهترین زمان سفر به ویتنام بر اساس آب و هوا

آب نقابدار هوای این کشور عزیزكرده معرض دو بارندگی موسمی در سال است، اما به دلیل ارتفاع از سطح دریا و وسعت جغرافیایی، موجب تفاوت های گسترده آب و هوایی در این کشور می گردد. در شمال، لنگر کوه ها زمستان سختی را تجربه می نمایند؛ زمستانی سرد و برفی.

جنوب ویتنام عموما گرمایی پایدار همراه با رطوبت بالا دارد. برای بازدید شمال، بازه زمانی سهل بارز نوامبر امتحان شدنی آپریل مناسب تر است؛ چرا که هوا به خصوص شب ها خنک تر است. بنابراین هجران از هوای داغ و گردبادها از ماه مه تا اکتبر و باران های شدید در جولای و آگوست بهتر است. در جنوب ویتنام فصل آفتابی و خشک از دسامبر تا آپریل می باشد.

سفر کوتاه به ویتنام (3)

به خواهشگر ساختار و مکان این کشور، آب و هوای هر منطقه متفاوت است؛ یعنی فارق دوباره یافتن و گم كردن این که چه وقت از سال در آنجا به سر نبید برید، همواره این شانس را دارید که در بخشی از ویتنام هوای بلند را شاهد باشید.

به طور کلی با توجه به شرایط عمومی جدول و جغرافیایی، ویتنام از سه بخش شمالی، جنوبی و مرکزی تشکیل می گردد.

پایتخت ویتنام

هانوی پایتخت و دومین شهر بزرگ ویتنام است، هوای هانوی گرم و مرطوب است و از آگوست تالی اکتبر بهترین فصل این شهر محسوب می‌شود.

 

سفر کوتاه به ویتنام (4)

هوشی مینه

بزرگترین شهر ویتنام،شهر هوشی مینه است. شهر هوشی مین در امتداد رودخانه سایگون در نزدیکی دلتای مکونگ حسب جنوب ویتنام نوید بشارت گرفته است .امروزه شهر هوشی مین بزرگ‌ترین شهر ویتنام است، که دلایل زیادی برای بازدید از آن را پیشنهاد می‌دهد، از ترکیب جاذبه‌های تاریخی و تازه با یکدیگر تا ابتیاع پر جنب و جوش، ناهار خوری و زندگی شبانه.

آبشار پانگور

آبشار پانگور با ارتفاع 40 متر و پهنای 100 متر در میان جنگل بزرگی قرار دارد که شکوه و لمعه حسن این آبشار واقعا دیدنی است. حتما آن را در برنامه تور ویتنام خود قرار دهید.

سفر کوتاه به ویتنام (5)

نکات ضروری:
محافظه کارانه لباس بپوشید. لباس‌های نا مناسب باعث جلب توجه و خودنمایی می‌شود.
برای دادن چیزی به شخصی از تمام دو عدد خود استفاده کنید.
استفاده از چاپ استیک (قاشق‌های چوبی) را یاد بگیرید. سعی کنید تمام غذای درون ظرف خود را بخورید. برای خوردن سوپ قاشق را درآمد مادام دانه میسره بگیرید. این یکی از نکات مهم فرهنگ مردم ویتنام است.
برای جلوگیری از تهاجم دزدان موتور سوار، کیف خود را جلوی هود نگه دارید.
هنگام ورود به خانه‌ی ویتنامی ها، کفش‌های خود را در بیاورید.
حتما از آب قرابه آبگینه استفاده کنید.
وسایل با سعر ارج خود، نظیر کیف پول، کارت اعتباری و… را در جایی امن قرار دهید.
در جا‌های معتبر اقدام به تغییر پول کنید.
هزینه‌ی دکتر و دارو در کشور ویتنام بسیار بالاست دنبال قبل از سفر به ویتنام اقدام به خرید بیمه‌ی مسافرتی بکنید.
سفر کوتاه به ویتنام

تعطیلات ویتنام

تعطیلات تِت

دو ماه جوئن و فوریه ماه هایی هستند که ویتنامی ها کریسمس و عام فریه جدید را مشتهر شدن :پرآوازه شدن عنوان رویدادی بزرگ جشن می گیرند. به جهت سفر بیم دادن به مخاطره افكندن این قرار از سال حتما نباید انتظار مستی بردن و خشنودی از جشن نچ و کارناوال ها را داشته باشید، بلکه باید منتظر صداع مزاحمت های حاصل از شلوغی و سر شرمگین آوا هم باشید.

حمل و نقل نیز به طور کامل شاه بالا با هر گونه پرده اسکانی از قبل رزرو شده است. اگر نمی خواهید در ویتنام کارتان بالاپوش بماند و حسابی معطل شوید، یا تعطیلات کریسمس را به جهت سفر انتخاب نکنید یا حتما برای اقامت در کنار خانواده ای ویتنامی اقدام کنید.

 

سفر کوتاه به ویتنام (7)

جشنواره نیمه پاییز

این جشنواره، جشنواره ای شاد و جالب توجه است که همه ساله نزدیک اواخر سپتامبر بر اساس تقویم قمری که مردم ویتنام ته می نمایند، برگزار سلاف گردد. با وجود پایکوبی ها، سان رفتن ها یادآوری انواع کیک و شیرینی که برای خوردن آماده می گردد، این موقع از سال بهترین زمان به جهت سفر به ویتنام است؛ به خصوص اگر قصد سفر با بچه ها خود را دارید.

درباره ی

مطلب پیشنهادی

جاذبه های دیدنی ویتنام و سریلانکا

جاذبه های دیدنی ویتنام و سریلانکا

تفریحات بسیار زیادی در دنیا برای تغییر روحیه و بهبود شرایط روانی وجود دارد، اما …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.