خانه / هتل های ویتنام / عجیب ترین هتل دنیا

عجیب ترین هتل دنیا

زمانی که سبک سورئال وارد هنر شد، تكثر از آثار هنرمندان آمخته نقاشان به این سبک، مستحیل مسخ جهت دادند و با تاسیس این سبک در هنر معماری، مهندسان بناگر جهان شروع به ساخت خانه هایی کردند که به سبک سورئال مخلوق می شدند. خانه هانگ نگا هم یکی از آن خانه هایی است که به این سبک طرح ریزی شده است. این مطعم که به خانه ابله شهیر است، یک اقامتگاه جالب و قلق انگیز است که هنر زیبای سورئالیسم در آن پیداست. شما می توانید در تمام این خانه، جزئیات این سبک را ملاحظه نمایید. در ادامه در مطلب هتل های ویتنام در مورد عجیب ترین هتل دنیا بیشتر صحبت خواهیم کرد.

عجیب ترین هتل دنیا

در این مهمانخانه، اتاق های تن سان کاری شده وجود دارد که توسط پل های علاوه باریک به بیرون و به یک محلی شبیه به گلخانه متصل می شوند. این گلخانه که به صورت آبشاری درست شده است، اشکالی دارد که شبیه به لاوای کوه های آتشفانی با رنگ های جیغ و عجیب و غریب است. پادگانه های این خانه شبیه به تارهای عنکبوت است و همه چیز به گونه ای درست شده که به شما حس ابداع و ارگانیک بودن بدهد. اضافه بر این ها میله های دستی چی در خانه هانگ نگا شبیه به درختان تاک جنگلی است.

ورودی خانه هانگ نگا

ایده ابتدایی این بنا توسط مالک آن یعنی خانم دانگ ویت نگا (Mrs Dang Viet Nga) آغاز شد. او که در ویتنام به هانگ نگا شهره است، دکترای معماری از دانشگاه مسکو دارد و خانه های اضافی در شهر دالات ویتنام مخلوق است که وفور و كمی از آن ها شهره هستند.

معمار هانگ نگا، این طرح را به این دلیل شروع کرد که اعتقاد داشت مردم باید اغلب با طبیعت بستگی راسخ کنند و فاکتورهایی نظیر درخت باید در معماری روزانه به کار غمگین شود. با اینکه مدیران شهری این خانه را نمی پسندیدند و در سرآغاز اجازت ساخت او را نمی دادند، اما با کنار گذاشتن مشکلات فراوان، هانگ نگا توانست آن ها را مجاب کند که این خانه زیاد نامدار و یار خواهد شد.

طراحی خانه هانگ نگا

همانطور که گفته شد، رستوران هانگ نگا توسط بناگر ویتنامی دانگ ویت نگا ساخته شد و از سال ۱۹۹۰ برای ویزیت كنترل و بیتوته مردم باز گشت. او گفته است که نگارگری برنامه ریزی این خانه از تكوین حوالی دالات و هم کارهای بناگر کاتالانی به نام آنتونی گائودی برگرفته شده است. ساختن اساس به طور کلی شبیه به یک درخت است که فاکتورهای جبلی گوناگونی در آن به کار محزون شده تا مردم با آن ارتباط پایدار کنند.

معماری

نگا، برای نقشه ازلی این طرح، به جای مصرف از طرح های معماری استاندارد، به نقاشی جلا و هنرمندان محلی دوستدار را برای تغییر آن چهره نگاری ها به عناصر ساختاری استخدام کرد. زوایای صاف اندکی در تماماً بنیاد قرار وجود دارد که به جای آن، این بنا دارای یک اسكلت پیكره بندی واضح است که طبیعت کره زمین را در خود جای داده است. افزایش بر ساختار کلی ساختمان، به هر جزئی که بنگرید تمام عناصر فطرت را خواهید دید.

عجیب ترین هتل دنیا

نمای برونی این مهمانخانه، یک ۵ طبقه را نشان می دهد و در آن پنجره هایی آگاهی خواهید کرد که اصلا شبیه به پنجره های نادره و عادی نیستند و ساختاری غیر عادی دارند. علاوه بر اینها، ساختارهای شاخه ای را می بینید که تا سقف رشد کرده و تصور به سمت سپهر می روند.

افرادی که از این كافه سركشی کرده اند، آن را یک «خانه داستان ای» خوانده اند که تصور چیزی میان کارهای نقاش گمنام سورئال، سالوادور دالی و کارهای والت دیزنی است. برخی از گردشگران نمای آن را رویایی می دانند و می گویند که این قبیل معماری ها باید در كاملاً جهان باشد. برخی دیگر نیز وثوق دارند که این عمارت ساخت به قوی شدن قوه تخیل مردم کمک می کند.

نمای داخلی

خانه هانگ نگا دارای ۱۰ اتاق موضوع‌دار است که هر کدام یک بشر را به عنوان تم در خود دارند؛ برای مثال اتاق ببر، اتاق عقاب، اتاق مورجه و اتاق کانگورو. همه این اتاق ها با بشر بی اساس به خود سروكار دارند و تمام دکور و اثاث داخل آن ها، ملصق با همان دد دیو است. مثلا دیوارهای اتاق ببر، یک ببر بزرگ را با چشمان مات نشان می دهد، اتاق کانگورو یک مجسمه کانگورو دارد که در کیسه خود، شومینه ای جای داده است و داخا اتاق عقاب یک تخم عقاب علاوه بزرگ است.

عجیب ترین هتل دنیا

بسیاری از اتاق ها دارای سطح فرازین از نمادگرایی هستند که مطلب حیوانی به یک ملیت خاص ملصق است. به عنوان مثال نگا، اتاق ببر را با “نقاط قوت چین” تاویل می کند و اتاق نمل به عنوان جانشین “یک ویتنامی سختکوش” مشخص و ناپیدا می شود.

تمام مبلمان و رخت داخل اتاق ها، کار دست است و حتی برخی از آن ها، داخل همان اتاق آفریننده شده تا دقیقا كیل و شایسته با فضای غیر مقیاس و غیر هندسی اتاق ها باشد. دکوراسیون سنگی داخل اتاق ها كس هایی مانند خرس، ببر، زرافه، قورباغه، عنکبوت و نمل است که در کنار آن ها، عناصر نهادین شبیه به قارچ و تارهای عنکبوت درست شده است. حتی راهروها و پله هایی که در اینجا مشاهده می کنید، به گونه ای نقشه كشی شده اند که شبیه به غار و تونل های جبلی باشند.

درباره ی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.